Kabul Olmuş Aşk Duası

Kabul Olmuş Aşk Duaları

İnsanoğlu doğar, büyür ve ölür. Yaşam döngüsü içerisinde insanın yaşamış olduğu en güzel duygulardan birisi de aşktır. Aşk duygusunun karşılıksız olması ya da bir süre yaşansa bile bir tarafın istememesi nedeniyle bitmesi ise aşık olan kişinin acı çekmesine sebep olur. Zaman geçmesine rağmen aşk acısı hafifleyeceğini ilişki ya da çektirilen acıyla negatif konular unutulurken pozitif olan durumlar hatırlanmaya başlar. Kısacası aşk acısı dinmek yerine daha da artar. Aşk acısı çekenler için alternatif çözümlerden birisi de duadır. Gerçek aşk duası ile rahatlarken sevdiğiniz insana kavuşmanın da mutluluğunu yaşarsınız.

Yanlış okumadınız ya da yanlış görmediniz tesirli aşk dualarıyla aşk acısından kurtulmaz aynı zamanda sevdiğiniz kişiye de kavuşursunuz. Büyüklerimizin de her zaman dediği gibi derdini veren Allah çözümünü de muhakkak verir. Yapılaması gereken ise denenmiş aşk duasını olurken Allah’ ın büyüklüğüne sığınıp dua okumak, şükretmek ama en önemlisi ise sabretmektir.

Aşk Dualarının Amacı Hakkında Genel Bilgi

Varlığıyla insan hayatını neşelendirirken yokluğuyla en büyük acıları yaşatan aşk için söylenecek pek de fazla söz yok aslında. Üzerine şarkılar yazılan, filmler çekilen, savaşlara neden olan aşk duygusu insanın var olduğu itibariyle hissedildiği gibi öldüğü zaman yok olacaktır. Aşkın bu kadar güçlü bir duygu olması, insanı derinden etkilemesi aşk acısından kurtularak aşka yelken açmak isteyenlerin de çözüm üretmesine neden olmuştur. En etkili çözüm ise aşık olan kişinin tüm kalbiyle Allah’ a dua etmesidir. Aşk duasının amacı sevdiğiniz kişinin kalbine sizin kalbinizde olduğu gibi Allah’ ın yardımıyla aşk ateşini düşürmektir. Böylece duanın gücüyle aşk acınız hafiflerken aynı güçle de aşkınızın hayırlısıysa size geleceğinden emin olabilirsiniz.

Hayatta her şeyin bir nedeni, sonucu ve amacı vardır. İnsanoğlu genel olarak başına gelenlerin nedeni o an için anlamasa da gelecekte hangi acıyı neden çektiğini de sonucun neden o şekilde olduğunu da anlayacaktır. Bu yüzden yapması gereken aşk duasının da gücüyle birlikte Allah’tan aşkına kavuşabilmek için bol bol dua etmeli inanmalı ve kalbinden tüm vesveseleri uzaklaştırmalıdır.

Aşk duası aşk acısı çeken bireye iki farklı şekilde hizmet eder. İlk hizmet daha önce birlikte olduğunuz eşinizi ya da sevgilinizi yeniden kendinize aşık etmenizi sağlar. Kalbinizdeki aşkın karşınızdaki kişi tarafından da aynı şekilde hissedilmesi için dua edersiniz.

Aşk duasının diğer hizmeti ise aşık olduğunuz ancak sizin aşkınızdan haberdar bile olmayan ya da haberi olsa da aşkınıza yanıt vermemiş kişinin aşkını elde etmenizi sağlayan duadır.

Aşk duaları Allah’tan istenen çözümü de Allah tarafından verilen dualardır. Duaların kabul olması ise aşık olan kişinin işaretleri görerek karşısına çıkan fırsatları değerlendirmesiyle mümkündür. Aşık olan kişi aşkının gücünden ne kadar eminse aşk duasıyla birlikte aşkına ulaşacağından da emin olmalıdır.

Günümüzde insanların yaptığı en büyük yanlışlıklardan birisi de çabuk vazgeçmektir. Aşkınıza ve kalbinize inanıyorsanız isteğiniz gerçekleşene kadar dua etmeli isteğiniz gerçekleştikten sonra yaşadığınız tüm güzellikler için şükretmeyi ihmal etmemelisiniz. Duaların insanoğluna her zaman destek olan, insanı sınayan, sabır sınavına sokan ama her zaman sonuca ulaştıran değerli araçlardır. Unutmayalım ki istediğimiz her şeyi dua eden kişiler Allah’tan isterken dualar aracılıyla sadece sesimizi duyururuz. Duaların gücüne inanmak ayrı dualardan medet ummak farklıdır. Aralarında çok ince bir çizgi olduğu için karıştırılsa da aşk duasının gerçekleşmesi için duaların aracı bir rol üstlendiklerini unutmamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hocaya yaz
Destek için
Merhaba yardım edebilir miyim?
Powered by